Ставете неколку лажици оцет во кадата – Вака делува на телото

Ставете неколку лажици оцет во кадата – Вака делува на телото

Ако сакате по напорниот работен ден да се релаксирате, тогаш треба прво да одите до кујната и да земете вински оцет, па да ја наполните кадата со вода и да уживате.

Најновите истражувања докажуваат дека ако во кадата, во која има топла вода, ставите половина шолја јаболков оцет и во неа поминете 20-30 минути, тогаш телото ќе се рехидрира и буквално препороди.

Оцетот помага против воспаленија, напнатост и болки во телото, иритации и проблеми со кожата.

Па, дозволете си барем еднаш во неделата топла природна купка која ќе ве освежи.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Пред појадокот напијте се јаболков оцет

Земете лажичка јаболков оцет пред спиење

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот