Кремаст колач со сливи (Видео)

Кремаст колач со сливи (Видео)

Стар рецепт во ново руво – подгответе вкусен кремаст колач со сливи…

Состојки за бисквит:

 • 175 гр брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 75 гр шеќер
 • 1 ванилин шеќер
 • 1 јајце
 • 50 гр маргарин

Состојки за фил:

 • 500 гр сливи
 • џем од сливи
 • 500 мл млеко
 • 500 мл слатка павлака
 • 2 пудинга од ванила

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text