На семејството му се јаде благо, а вие сте уморни? Бомбици за три минути

На семејството му се јаде благо, а вие сте уморни? Бомбици за три минути

Направете вкусен десерт по напорниот работен ден или ако дојдат ненајавени гости.

Еве го рецептот и потребните состојки:

Состојки:

  • 250 гр мелени ореви
  • цеден сок од 1 лимон
  • 250 гр шеќер во прав
  • какао
  • кокос

Начин на подготовка:

  1. Во сад се ставаат оревите со шеќерот во прав и сокот од лимон, па се соединува убаво.
  2. Се додава и малку какао растворено со 1-2 лажици вода.
  3. Се меша, па се прават бомбици и убаво се поминуваат во сад со кокос или мелени ореви.

Уживајте во овој вкусен десерт 🙂

Повеќе десерти на Gotvi.mk:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед