Смути кое го чисти телото – Ги исфрла тешките метали, нема веќе надуеност

Смути кое го чисти телото – Ги исфрла тешките метали, нема веќе надуеност

Направете зелено смути кое го прочистува телото и дава енергија.

Еве што ви е потребно за овој вкусен и здрај напиток:

Состојки:

  • 1 шолја кељ на парчиња
  • 1/2 јаболко
  • 1 шолја вода

Начин на подготовка:

  1. Се мешаат состојките и се соединуваат во блендер.
  2. Ова смути ги исфрла сите тешки метали од телото при мокрењето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за енергија

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица