Природен еликсир кој прави чуда: Исцедете половина лимон и додајте го во пиво

Природен еликсир кој прави чуда: Исцедете половина лимон и додајте го во пиво

Со помош на овој природен тоник на база на лимон и пиво, можете брзо да ги отстраните трагите од замор, да го затегнете лицето и да изгледате посвежо.

Измешајте сок од половина лимон со две лажици ладно светло пиво и нанесете го тоникот на лицето.

После 20 минути измијте се со студена вода. Тоникот е идеален за масна кожа, користете го два до три пати неделно, најдобро навечер, пред спиење.

После една недела ќе забележите дека кожата ви е поубава, помека и свиленкаста на допир.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко