Топчиња со кикирики

Топчиња со кикирики

Неодолив спој од кикирики и чоколадо…

Состојки:

  • 100 гр чоколадо
  • 50 гр маргарин
  • 75 гр шеќер во прав
  • 150 гр несолени мелени кикирики
  • 40 гр мелени бисквити

Начин на подготовка:

  1. Чоколадото и маргаринот растопете го на пареа, додајте шеќер, 100 гр кикирики и бисквити.
  2. Масата измешајте ја и изладете ја, па направете топчиња.
  3. Топчињата извалкајте ги во остатокот од кикириките и оставете ги да стегнат.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед