Смути за старт на денот – Одличен за расонување

Смути за старт на денот – Одличен за расонување

Направете смути за почеток на денот. Вкусно е и ќе ви даде енергија.

Состојки:

  • 1 шолја смрзнати боровинки
  • 500 мл јогурт
  • 2 лажици мед

Подготовка:

  1. Се соединува сè во блендер, се блендира и пие.
  2. По вкус можете да додадете цимет како зачин.

На здравје!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица

Кашест сок од кајсии

singlepost_text