Ви се пријаде благо доцна навечер? Земете шолја и имате десерт за 3 минути

Ви се пријаде благо доцна навечер? Земете шолја и имате десерт за 3 минути

Направете вкусен десерт во шолја. Идеален ако ви се пријаде благо доцна навечер, или ако сакате нешто брзо и вкусно.

Состојки:

  • 4 лажици брашно
  • 4 лажици шеќер
  • 2 лажици какао
  • 3 лажици млеко
  • 3 лажици масло
  • 1/3 прашок за пециво
  • 1 јајце

Начин на подготовка:

  1. Сè се става во шолја, се меша и соединува, па се става во микро печка.
  2. Вклучете ја 4 минути на најсилна температура.
  3. Навистина е вкусно.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Домашно Тоблероне со Кока кола

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

Баклава

Баклава со вишни