Чај за јакнење на имунитетот – Направете го дома од три состојки

Чај за јакнење на имунитетот – Направете го дома од три состојки

Направете домашен чај за јакнење на имунитетот, кој е навистина вкусен и здрав.

Состојки:

  • 1 црвено јаболко
  • малку ѓумбир
  • 600 мл вода
  • 1 лимон

Подготовка и употреба:

  1. Јаболкото добро се мие, се лупи и ренда.
  2. Се става во лонец, па се додава ѓумбир исечен на коцки.
  3. Се става водата и се остава да врие.
  4. Се остава да отстои 10 минути со капак одозгора.
  5. Пред пиење се додава сок од лимон, се цеди и пие топло.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос

singlepost_text