Овошна торта од палачинки: Необичен десерт кој треба да го пробате!

Овошна торта од палачинки: Необичен десерт кој треба да го пробате!

Доколку сте љубители на палачинки, тогаш овој десерт е вистински за вас. Подгответе едноставна, а вкусна, овошна торта од палачинки…

Состојки:

  • 10-16 палачинки
  • овошје по желба
  • 200 гр чоколадо
  • 1,5 л млеко
  • 6 пудинга од ванила
  • 200 гр путер или маргарин
  • 1 лажичка какао
  • шеќер по желба (за пудингот)

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта