Смути кое се препорачува за женско здравје – За убава кожа и коса, храна за мозокот и мускулите

Смути кое се препорачува за женско здравје – За убава кожа и коса, храна за мозокот и мускулите

Направете „женско“ смути кое ќе направи вашата коса и кожа да сјаат, а воедно и да имате многу витамини во себе, зајакнат имунитет и здравје.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 киви
  • 1 лажица кокосово масло
  • 1,5 шолја филтрирана или алкална вода
  • цимет

Подготовка:

  1. Се мешаат состојките во блендер.
  2. Ова смути делува за прочистување на кожата, поцврста коса, а е храна за мозокот и мускулите.
  3. Пијте го за почеток на денот или како замена за вечера.

На здравје!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за енергија

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица

singlepost_text