Брз десерт: Јапонски чизкејк од само 3 состојки (Видео)

Брз десерт: Јапонски чизкејк од само 3 состојки (Видео)

Едноставен колач со фантастичен вкус… Пробајте го овој јапонски десерт кој освојува на првиот залак!

Состојки:

  • 120 гр бело чоколадо
  • 120 гр намаз од сирење
  • 3 јајца
  • 1 лажица кокосово брашно за посипување
  • 1 ванилин шеќер за посипување
  • џем од јагоди за украсување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text