Грчка пита со 2 вида сирење (Видео)

Грчка пита со 2 вида сирење (Видео)

Подгответе вкусна грчка пита со 2 вида сирење и зачини по рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 200 гр ситно сирење
  • 1/2 лажичка оригано
  • 1/2 мајчина душица
  • малку босилек
  • бибер
  • 400 гр кашкавал, изрендан
  • 1 пакување готови кори (500 гр)
  • 180 мл маслиново масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта