Едноставна и брза: Торта со банани по оригинален рецепт (Видео)

Едноставна и брза: Торта со банани по оригинален рецепт (Видео)

Вкусна, освежувачка торта готова за миг. Се прави брзо, а вкусот е фантастичен!

Состојки за кори:

  • 5 јајца
  • 5 лажици шеќер
  • 5 лажици брашно
  • прстофат сол

Состојки за фил:

  • 2 л млеко
  • 6 кесички пудинг од ванила
  • 10 лажици шеќер
  • 2 маргарина
  • 5-6 банани
  • шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text