Телото ќе се препороди по тешката храна која ја изедовме периодов – Наутро испијте го ова

Телото ќе се препороди по тешката храна која ја изедовме периодов – Наутро испијте го ова

По празниците на сите ни треба нешто што ќе ни го исчисти телото од сите маснотии и шеќери кои ги внесовме периодов, а овој рецепт е едно од решенијата.

Состојки:

  • 1 краставица
  • 3 лажици свежи листови нане
  • вода по вкус

Подготовка и употреба:

  1. Ставете се во блендер и измешајте.
  2. Испијте го наутро.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Кафето наутро заменете го со ова

Домашен сок од нане

Користете често нане

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода