Моќна комбинација за подобар имунитет – Сок од јаболка и цимет

Моќна комбинација за подобар имунитет – Сок од јаболка и цимет

Ако се земе во предвид колку се здрави јаболката и циметот, веднаш ви станува јасно дека ова е навистина здрав, но и вкусен напиток.

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 2 стапчиња цимет
  • вода

Начин на подготовка и употреба:

  1. Јаболката се мијат и се сечат на тенки парчиња, па се ставаат во шише со циметот.
  2. Се става вода и се остава да отстои преку ноќ.
  3. Се пие еден ден, а јаболката и циметот може да ги извадите и искористите за уште една подготовка.
  4. Ќе ви помогне за детоксикација на телото, здравје, имунитет и слабеење.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и редовна консумација на лекарствата препишани од лекар. Доколку имате посериозни симптоми, задолжително посетете доктор.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Циметот е цар на сите зачини

Домашно чоколадо со цимет

Мафини со цимет – повкусни од крофни

Мафини со ореви и цимет

Посна пита со тиква и цимет

Банана и цимет за подобар сон

Комбинацијата јаболко и цимет е фантастична

Пилешко со цимет

Празнични колачи со мед и цимет

singlepost_text