Крцкави и неодоливи: Погачици од домашно лиснато тесто, се топат во уста

Крцкави и неодоливи: Погачици од домашно лиснато тесто, се топат во уста

Идеални за доручек, вечера или ужина…

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 1 лажичка алкохолен оцет
  • сол
  • 300 мл студена вода
  • 350 гр маргарин
  • 200 гр сирење
  • 1 жолчка

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

singlepost_text