Царско печење од рерна за свечена трпеза

Царско печење од рерна за свечена трпеза

Ќе ве воодушеви начинот на подготовка на овој фантастичен, гурмански специјалитет!

Состојки:

  • 1,3 кг царско месо
  • сол по вкус
  • 1 лажичка сенф
  • 1/2 лажичка мелена црвена пипер
  • 100 мл сончогледово масло
  • 1 кг компири

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо