Почнал да го чисти јаболкото: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа (Видео)

Почнал да го чисти јаболкото: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа (Видео)

Кога и да посакате да се загреете во студените денови, нема посладок начин од овој.

За само неколку минути, направете превкусен десерт…

Состојки:

  • јаболко
  • путер
  • шеќер
  • карамел
  • цимет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text