Сок полн витамини – Ги чисти крвта и црниот дроб

Сок полн витамини – Ги чисти крвта и црниот дроб

Направете сок за чистење на крвта и црниот дроб. Навистина е корисен и полн витамини.

Состојки:

  • 1 цвекло
  • 2 листови црвена зелка
  • 3 моркови
  • 1/2 лимон
  • 1 портокал
  • 1/4 ананас
  • 1 шолја спанаќ

Начин на подготовка:

  1. Добро се мијат и чистат овошјето, како и зеленчукот.
  2. Се става во соковник или блендер и добро се мати.
  3. Сокот ставете го во чаша и се послужува.

Корисен е за:

Чистење на крвта

Чистење на црниот дроб

Намалување тежина

Превенција на рак

Регулирање на притисокот

Детоксикација

Превенција од срцеви болести

Виталност и енергија на телото

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

За диета, здраво срце, висок притисок

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен