Сочни егзотични бомбици во кокосово брашно

Сочни егзотични бомбици во кокосово брашно

Вистински сочни овошни вкусови…

Состојки:

  • 1 конзерва овошна салата
  • 250 гр суви смокви
  • 250 гр урми
  • 100 гр суво грозје
  • 100 гр мелени ореви
  • кокосово брашно

Начин на подготовка:

  1. Во длабок сад ситно исечкајте урми и смокви. Додајте грозје, мелени ореви и исцедено овошје од конзерва.
  2. Состојките соединете ги со раце и правете бомбици со големина на орев.
  3. Извалкајте ги во кокосово брашно и ставете ги во корпички.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text