Само матите во сад, готови за миг: Бомбици од сирење

Само матите во сад, готови за миг: Бомбици од сирење

Направете солен деликатес, вкусни бомбици од сирење кои се топат во уста.

Ова е рецептот за нив:

Состојки:

  • 100 гр маргарин
  • 200 гр сирење
  • 2 лажици павлака
  • сусам
  • малку рендан кашкавал

Начин на подготовка:

  1. Се матат во сад маргаринот, издробеното сирење, павлаката и сусамот, па сè добро се соединува.
  2. Се става и кашкавал по желба.
  3. Се прават топчиња и се послужуваат како мезе или предјадење.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Солени бомбици

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

singlepost_text