Топ 10 најчитани Gotvi.mk рецепти во 2017 година

Топ 10 најчитани Gotvi.mk рецепти во 2017 година

1 Јануари – првиот ден во Новата 2018 година 🙂 Тимот на Gotvi.mk Ви посакува среќна Нова 2018 година со најискрени желби за многу здравје, среќа, љубов, успех и многу вкусни моменти!

Ви ги пренесуваме Gotvi.мк рецептите кои вие најмногу ги читавте во изминатата 2017 година:

  1. Се јаде само три дена: Поради овој рецепт манекенките имаат совршен стомак!
  2. Се топи во уста: Компир на бугарски начин
  3. ВИДЕО: Најбрзата торта на светот – нареди бисквити во тава па го доби ова
  4. Ќе заборавите на руска и пилешка – за оваа салата долго ќе се зборува
  5. Брзо, евтино и без печење: Монте колач – еве што го прави посебен
  6. Бомбици со банана и мелени бисквити готови за 10 минути!
  7. Многу вкусно – Потпечена тава со пилешко месо и печурки
  8. Колачот на нашите баби – Нема печење, готов за 15 минути
  9. Цезар салата + 2 рецепти за дресинг соса
  10. Ммм прсти да излижеш: Сос од зденки за највкусни тестенини

Уживајте во вкусот на празниците 🙂