Најдобриот рецепт за хот дог

Најдобриот рецепт за хот дог

Едно од омилените фаст фуд јадења е секако ход дог. Еве како да го искомбинирате за да биде највкусен.

Француски начин

Дижон сенф, сино сирење и мешавина од зачини.

Американски начин

Сечкан кромид, домат, сенф, слатко-солен сос, краставички, пиперки.

Мексикански начин

Сечкано авокадо, мајонез, сечкан домат, крцкава сланина, сечкан кромид и грав од конзерва.

Грчки начин

Спанаќ динстан со лук на маслиново масло. Малку кисело млеко и сок од лимон.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text