Фрапе од портокал и банана

Фрапе од портокал и банана

Освен што ќе ве освежи, оваа напивка е здрава и вкусна…

Состојки за 2 чаши:

  • 3 портокали
  • 2 банани
  • 2 коцки лед
  • лимон по желба
  • мед по желба

Начин на подготовка:

  1. Исцедете ги портокалите и сокот изладете го во фрижидер. Бананите излупете ги и измиксајте ги во блендер, со коцките лед.
  2. Спојте ги овие две мешавини и по вкус, додајте лимон или мед.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text