По рецепт на баба – Не чини ни денар, а лекува болно грло

По рецепт на баба – Не чини ни денар, а лекува болно грло

Сите знаеме дека во зима на ниските температури често настинуваме, но решението за болно грло понекогаш се крие во рецептот на нашите баби.

Потребно е да направиме солена вода. Влезете во кујната, Загрејте вода да биде топла, не многу врела.

Додајте сол, добро промешајте и со водата испирајте ја устата.

Правете го ова три пати на ден. Повеќе од ова не се препорачува бидејќи солта нагризува.

Напомена: Природните рецепти не се заменана за препишаната терапија и лекарства од страна доктор. Природните лекови се поддршка на редовната терапија или слушат како додаток во исхраната.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

singlepost_text