Природен лек кој има позитивно влијание врз здравјето и имунитетот

Природен лек кој има позитивно влијание врз здравјето и имунитетот

Прополисот е природен лек кој традицонално се користи уште од дамнешни времиња. Многу е здрав и речиси да нема несакани ефекти за телото.

Тој го храни и лекува телото, помага за проблеми со грлото, проблеми со системот за варење на храната, како и за исекотини и проблеми со кожата. Ефикасен е и за сушење на надворешните херпеси на устата.

Прополисот помага и за големиот проблем за кој и на мажите и жените им е непријатно да зборуваат, а тоа се хемороидите.

Користете прополис и ќе бидете здрави особено во зимскиот период. Сепак, лицата кои се алергични на мед треба да бидат внимателни со овој природен лек.

Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарства. Тие ја помагаат редовната терапија или служат како додатоци во исхраната!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

singlepost_text