Стар германски природен лек за чистење на артериите

Стар германски природен лек за чистење на артериите

Направете природен лек кој ги штити и придонесува за чистење на артериите.

Еве кои состојки од кујната ви се потребни:

Состојки:

  • 4 лимони
  • 4 чешни лук
  • 1 помал ѓумбир
  • 2 литри вода

Начин на подготовка:

  1. Лимонот се мие и се сече на кругови. Потоа се лупи и лукот и се меле заедно со лимонот и излупениот ѓумбир.
  2. Се става во длабок сад, се додава вода и се вари.
  3. Откако ќе зоврие се остава да се олади.
  4. Ставете го во стаклено шише, па во ладилник.
  5. Пијте половина шолја секој ден најмалку два часа пред оброк.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода