Шејк за детоксикација – Совршен за зимата

Шејк за детоксикација – Совршен за зимата

Во зимските денови би требало повеќе да обрнеме внимание на детоксикација на телото. Помалку сме активни во зима, помалку трошиме енергија, се забавува и метаболизмот, па затоа ви препорачуваме вкусен шејк за рано наутро.

Состојки:

  • 1/2 ананас
  • 1 лажица изрендан ѓумбир
  • 1/2 шолја јогурт

Состојките се става во блендер и се пасираат и мешаат. Се пие наутро.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Есенско смути за ден полн енергија

Смути за енергија

Здраво смути

Тропско смути

Поздраво и од смути – почнете го денот вака