Консумирајте го овој витамин – Многу е важен, помага за зачувување на здравјето

Консумирајте го овој витамин – Многу е важен, помага за зачувување на здравјето

Внесувајте го витаминот Е бидејќи тој е многу здрав и помага на телото.

Важен е за здравјето на кожата, ја штити од штетните зраци, помага кожата да не старее, при изгореници, а корисен е и за плодноста и кај мажите и кај жените.

Помага и за проблеми со жолчката и панкреасот, како и проблеми со варењето на храната и анемија.

Јадете често јаткасти плодови, сончоглед и тиква, житарки, авокадо кои се богати со овој витамин.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Внесувајте го витаминот Б

Најевтиниот извор на витамини

Ја фрламе а има најмногу витамин Ц

Витаминска салата

Традиционална витаминска бомба за зимата

singlepost_text