Моќен природен лек од само две состојки – Го штити целото тело

Моќен природен лек од само две состојки – Го штити целото тело

Овој лек делува превентивно за многу заболувања. Се прави во кујна, многу е лесен за подготовка.

Состојки за лекот:

  • 350 гр лук
  • 200 мл рум

Подготовка и употреба:

  1. Лукот се лупи и ренда, а потоа му се додава румот.
  2. Се чува во тегла и по 10 дена се прецедува.
  3. Се чува прецедената течност во ладилник 2 седмици.
  4. Се става капка во шолја вода пред појадокот, пред ручекот и пред вечерата.
  5. ВАЖНО: Се користи само 12 дена во неколку години..

Консумацијата на алкохол од страна на лица под 18 години е забранета!

Природните рецепти и лекови не се замена за редовната терапија препишана од лекар. Природните лекови слушат како додатоци во исхраната како и за превенција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода