Пред спиење јадете од ова – Ќе имате рамен стомак

Пред спиење јадете од ова – Ќе имате рамен стомак

Доколку сакате рамен стомак, сигурно знаете колку е тешко да се симнат килограми во овој дел од телото.

Сепак, и оваа критична зона може да се стопи со овој природен рецепт:

Состојки.

  • морков
  • цвекло
  • зелка
  • маслиново масло
  • лимонов сок

Подготовка и употреба.

  1. Се рендаат исчистените зелка, цвекло и морков во сооднос 3:1:1 и се меша.
  2. Се цеди, па се додаваат малку масло и лимонов сок по вкус.
  3. Јадете го ова навечер, околу 3 часа пред спиење и ќе ги видите резултатите.

Напомена: Важно е да внимавате на дневниот внес на калории, како и да практикувате умерени спортски активности помеѓу 30 и 60 минути секој ден. Не постои магично стапче кое ќе ви помогне да намалите килограми, доколку не ги почитувате овие основни принципи!

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?