Со овој спреј прашината исчезнува од мебелот – Олеснете си го чистењето

Со овој спреј прашината исчезнува од мебелот – Олеснете си го чистењето

За време на претстојните празници сакаме да блескаат нашите домови. Наместо да давате пари за скапи средства за чистење, направете ги сами во кујната.

Состојки:

  • 1 шолја вода
  • 1/4 шолјa оцет
  • 2 лажици маслиново масло
  • 10 капки есенцијално масло

Ставете ги сите состојки во прскалка, измешајте убаво, па избришете го мебелот.

Ќе сјае, а вие ќе имате потреба да бришете прашина поретко.

Напомена: Маслата се ставаат со цел да добиете посјајни површини, како и мирис при чистењето. Доколку сакате, можете смесата да ја направите само од вода и оцет.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок