Ќе ги чистите прозорците пред Нова Година? Рецепт за најмоќното природно средство

Ќе ги чистите прозорците пред Нова Година? Рецепт за најмоќното природно средство

Доколку правите генералка пред празниците, често најтешкиот дел се прозорците кои треба да се исчистат од дамките кои настануваат од временските неприлики и влагата во зима.

Еве како најлесно ќе ги исчистите прозорците со природно средство:

Состојки:

  • 250 милилитри вода
  • 10 милилитри оцет
  • малку детергент за садови

Се ставаат сите состојки во прскалка, се мешаат убаво и потоа со нив се бришат стаклата.

Намокрете ја убаво крпата и поминете ги прозорците.

Потоа пребришете со сува крпа според стандардната процедура.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците