Воодушевете ги гостите: 7 начини за декорација на салфети (Видео)

Воодушевете ги гостите: 7 начини за декорација на салфети (Видео)

Погледнете и воодушевете ги пријателите и гостите со овие едноставни трикови за декорација на салфети.

Салфетите се неизбежен дел од секоја трпеза. Па така, со правење различни облици, добивате интересна декорација на масата.

Со едноставни преклопувања на салфети можете да добиете сосема поинаква декорација со секој прибор за јадење поставен на славска трпеза.

И затоа, ако немате идеја како да ја декорирате трпезата, можете да пробате некое од следниве решенија. Изберете хартиени или платнени салфети и додајте свечан изглед на славската трпеза.

Од упатството во видеото научете креативни начини како да декорирате салфети.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text