Хронично сте уморни и ненаспани? Направете ја оваа природна смеса во кујната

Хронично сте уморни и ненаспани? Направете ја оваа природна смеса во кујната

Ако сте хронично уморни, ненаспани или заморни, направете смеса во кујната за енергија и виталност.

Го забрзува метаболизмот, ја прочистува крвта, ги елиминира вишокот маснотии во телото и помага за имунитет.

Состојки:

  • 12 чешни лук
  • 1/2 л црно вино (по можност домашно)

Начин на подготовка и употреба:

  1. Се чисти лукот, се сече на четвртинки, па се става во стаклено шише. Се додава виното во истото шише и добро се затвора.
  2. Се држи на светло место околу две недели, а секој ден се протресува.
  3. По две недели се цеди, па се враќа во шишето.
  4. Се зема едно лажиче три пати на ден, околу еден месец.

Ова е природен напиток за чистење на крвта, но следниот третман направете го по пауза од шест месеци.

Природните рецепти и лекови не се замена за традиционалната медицина и лековите пропишани од страна на лекар! Тие служат како поддршка на редовната терапија или како додаток во исхраната.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Се будите уморни наутро? – ова е грешката која ја правите пред спиење

Чудни причини поради кои сте уморни

Сок кој го убива уморот

Ако сте уморни од работа ова е ручек за вас

Направете еликсир за здравје

За хроничен замор, надуеност и проблеми со циркулација