Со омилениот филм или серија: Шолја топло чоколадо за ладните ноќи

Со омилениот филм или серија: Шолја топло чоколадо за ладните ноќи

Направете топло чоколадо за вас и вашето семејство или пријателите. Совршено во комбинација со омилениот филм или ТВ серија.

Одличен рецепт за ладните зимски ноќи:

Состојки:

  • 400 мл млеко
  • 2 лажици шеќер
  • 2 лажици какао
  • 1 лажица густин
  • 50 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Подготовката е брза и едноставна. Се ставаат млекото, какаото и шеќерот во тенџере, а потоа се додаваат и густинот, заедно со чоколадото искршено на коцки.
  2. Се вари додека да се згусне, па се става во шолји.
  3. Украсете по желба.

Уживајте во овој чоколаден вкус 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сутлијаш со бело чоколадо

Едноставен рецепт за топло чоколадо

Топло чоколадо со црвено вино

Наједноставно и највкусно топло чоколадо

4 необични рецепти за топло чоколадо

Есенските утра почнете ги со топло чоколадо

singlepost_text