Слабејте пред празниците – Ви требаат 3 состојки

Слабејте пред празниците – Ви требаат 3 состојки

Ако сакате да намалите килограми, особено пред празниците, ви требаат само три состојки.

Прочитајте го овој природен и здрав рецепт:

Состојки:

  • 3 лажици брашно од хељда
  • 1 литар вода
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Се става брашното во чаша ладна вода, а остатокот се остава да зоврие. Потоа полека се сипува чашата со брашното, па се вари околу 10 минути.
  2. Кога ќе се излади се додава мед и се пие.

Сепак, не заборавајте да имате контролиран внес на калории во текот на денот, како и а бидете барем умерено физички активни околу 30 минути секој ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text