Шарен бурек со зеленчук – вкусен, посен оброк (Видео)

Шарен бурек со зеленчук – вкусен, посен оброк (Видео)

Вкусот е фантастичен, задолжително пробајте го!

Состојки:

 • 500 гр тенки кори
 • 200 гр шампињони
 • 100 гр моркови
 • 400 гр компири
 • 150 гр кромид
 • 1 дл масло
 • 2 дл вода
 • 2 лажички сол
 • малку бибер
 • 200 мл кечап

Состојки за премаз:

 • 1 дл вода
 • 0,5 дл масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text