Природни решенија против лошиот здив – Не помага само пастата за заби, правете го и ова

Природни решенија против лошиот здив – Не помага само пастата за заби, правете го и ова

Редовното миење на забите и чистење со конец е задолжително за забите да не се расипуваат и здивот да е свеж, но понекогаш тоа не е доволно.

Ако сакате свеж здив, тогаш ќе ви помогнат бонбони од ментол, како и шолја средно топол, но незасладен чај.

Исто така, пиењето многу вода, но и јаболкото претставуваат одличен начин да се решите од лошиот здив.

Најмногу штетат кафето и цигарите, па затоа бидете внимателни со нив.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Избелете ги забите со евтина намирница

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

За маслото да не прска при пржење – има лесен трик, нема да се горите повеќе

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

singlepost_text