Откако ќе го пробате ова мезе, често ќе јадете карфиол

Откако ќе го пробате ова мезе, често ќе јадете карфиол

Вкусен карфиол печен во рерна со лук. Совршен прилог за секое јадење.

Ова е сè што ви треба и подготовката:

Состојки:

  • 1 кг. карфиол
  • 2 лажици ситно сечен лук
  • 3 лажици маслиново масло
  • 1/3 шолји пармезан
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Се двојат цветовите карфиол, добро се мешаат со маслиново масло и лукот.
  2. Се ставаат сол и бибер, па меша убаво смесата.
  3. Се става во тепсија и се пече на загреана рерна на 220 степени околу 25 минути.
  4. Се става пармезан пет минути пред да ја извадите тепсијата од рерна, па откако ќе се растопи, се послужува додека е топло.

На здравје!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Запечен карфиол

Печен карфиол – вкусно јадење

Мусака од карфиол

Тортиљи од карфиол

Салата од карфиол

singlepost_text