Како да бидете фит и да ослабнете во зимскиот период – тајната е во расолот и зелката

Како да бидете фит и да ослабнете во зимскиот период – тајната е во расолот и зелката

Брза диета во која се губи и до килограм дневно, а тајната е во киселиот зеленчук. Оваа диета треба да ја практикувате за време на зимскиот период и поради здравствени причини, бидејќи изобилува со витамин Ц кој го штити имуниот систем.

Оваа тридневна диета нема некои посебни насоки, освен тоа што киселиот зеленчук, најмногу зелка, треба да го јадете во поголема количина.

Избегнувајте засладени напивки како и слатки. Сведете го лебот на едно парче дневно, а можете да јадете и по едно варено јајце. Исто така, јаболката се дозволени во поголеми количини.

Вториот ден наместо варено јајце изедете два варени компири.

Оваа постапка повторете ја и третиот ден. Исто така, пијте расол за време на сите денови од оваа диета, бидејќи го подобрува варењето и го чисти организмот од токсини.

Ќе бидете повеќе од задоволни од резултатот!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко