Брзи и без печење: Орео коцки со крем сирење и бело чоколадо (Видео)

Брзи и без печење: Орео коцки со крем сирење и бело чоколадо (Видео)

Совршен вкус, едноставна подготовка, десерт кој ќе ве освои!

Состојки:

  • Орео колачиња
  • 250 гр бело чоколадо
  • 100 гр млечно чоколадо
  • 150 гр путер
  • 150 гр маскарпоне сирење

Начин на подготовка:

  1. Орео колачињата сомелете ги во блендер заедно со путерот. Обложете плех со хартија за печење и ставете ја смесата.
  2. Во омекнатото крем сирење ставете, на пареа растопено бело чоколадо и додајте 5 издробени Орео колачиња. Смесата ставете ја во плехот, издробете уште Орео колачиња и притиснете.
  3. Со растопеното млечно чоколадо прелијте го колачот и оставете да се излади.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text