Кифлички со кашкавал – меки како душа (Видео)

Кифлички со кашкавал – меки како душа (Видео)

Направете вкусни кифлички со кашкавал – меки како душа…

Состојки:

  • 240 мл млеко
  • 2 лажички шеќер
  • 2 рамни лажички сув квасец
  • 700 гр брашно + 70 гр
  • 120 мл масло
  • половина лажичка сол
  • 3 јајца + 1 за премачкување
  • околу 400 гр кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Милица Михаиловиќ“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text