Се бори со вируси и бактерии – Природна смеса која се прави дома

Се бори со вируси и бактерии – Природна смеса која се прави дома

Направете смеса во вашата кујна, која се бори со грип, вируси и настинки, кои се вообичаени за зимскиот период.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 шолја магдонос
  • 1 лук
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Магдоносот се мие, а лукот се лупи.
  2. Се сечат ситно, па се ставаат во тегла со маслиново масло.
  3. Чувајте ја теглата во ладилник и земајте по една лажичка наутро.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Прочистете го организмот и слабејте со магдонос

Леб со маслинки и магдонос

Магдоносот е најздрав додаток