Прекумерно се потите и тоа е голем проблем? Време е да смените нешто во исхраната

Прекумерно се потите и тоа е голем проблем? Време е да смените нешто во исхраната

Без разлика дали е лето или зима, дел од нас имаат проблеми со прекумерното потење. Секако, ова може да биде голем проблем, особено доколку влијае и на самодовербата.

Иако користењето на дезодоранс помага, не секогаш го дава целосниот ефект.

За да се спротивставите на овој проблем, треба да внимавате и на исхраната.

Потребно е да намалите со консумирањето на алкохол, кофеин, цигари, како и масната и нездрава храна.

Тие предизвикуваат зголемување на потењето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text