Брз и вкусен десерт: Колач со еурокрем

Брз и вкусен десерт: Колач со еурокрем

Ако сте љубител на благи, еве одличен десерт за вас…

Состојки:

  • 3 јајца
  • 3 шолји шеќер
  • 3 шолји брашно
  • 3 шолји мелени бисквити
  • 2 шолји масло
  • 1 прашок за печиво
  • 1 шолја суво грозје
  • 250 гр еурокрем
  • 50 гр мелени бисквити за посипување
  • 2 шолји млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text