Рецепт кој топи килограми на критичните места – Стопете се пред празниците

Рецепт кој топи килограми на критичните места – Стопете се пред празниците

Ако сакате да го стопите салото на критичните зони, ви нудиме рецепт кој ќе ви помогне брзо и ефикасно да го направите тоа.

Се препорачува за слабеење, за маснотии во крвта, и други здравствени проблеми.

Состојки:

  • 3 суви смокви
  • 2 дл јаболков оцет

Подготовка и употреба на смесата:

  1. Земете три суви смокви и со чепкалка за заби избодете ги од сите страни.
  2. Потоа, ставете ги во тегла со 2 децилитри јаболков оцет.
  3. Нека отстојат вака преку ноќ, а изутрината изедете ги, но не го фрлајте оцетот, туку употребете го за да направите нова рунда од смесата за слабеење.
  4. Повторувајте ја постапката и консумирајте го ова 7 дена.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате