Намалува апетит, холестерол, притисок и го чисти телото

Намалува апетит, холестерол, притисок и го чисти телото

Шпарглата или аспарагус е зеленчук богат со лековити својства, познат како чистач на телото.

Има многу малку калории, витамини Б6, Б9, А, Ц, К и Е, магнезиум и цинк, селен, бакар, манган, фосфор, влакна и протеини.

Го намалува чувството на глад, па се препорачува за сите кои имаат проблеми со килограмите или се на диета.

Ги исфрла токсините од телото, го олеснува мокрењето, го намалува холестеролот, крвниот притисок и ја подобрува функцијата на срцето.

Консумирајте го овој дар од Бога почесто.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

За диета, здраво срце, висок притисок

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text