Овие намирници се убијци на штетните микроорганизми во телото

Овие намирници се убијци на штетните микроорганизми во телото

Познато е дека организмот го напаѓаат штетни микроорганизми, а за среќа има намирници кои се нивни природни убијци.

Ова се дел од намирниците кои задолжително треба да ги вклучите во исхраната ако сакате да се ослободите од паразитите:

Лук

Ананас

Семки од тиква

Кокос

Рен

Папаја

Сок од брусница

Пелин

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица

Кашест сок од кајсии